Eladó magánszemélytől Gombán, a tóra és fenyőerdőre néző, panorámás, 216 négyzetméteres telken, 75 négyzetméteres faházzal, nyaraló -horgásztelek eladó! Az építményben 3 szoba, konyha, nappali, fürdőszoba+WC, hosszú előszoba (tárolóval), előtte fedett terasz található.A telken gyűrűs kút amely a ház vízellátását is biztosítja, házi vízművel. Szennyvíz elvezetés emésztővel megoldott! A nyaraló horgászásra, nyaralásra, pihenésre kiválóan alkalmas! Érdeklődni lehet: Telefonszám: +36-70-361-9036 Ár: 4.800.000.- HUF / 17.000.- EUR
Kérdésed van? Elérhetőség:
Telefonszám: +36-70-361-9036
E-mail: maria.lakatos51@gmail.com
Megközelíthetőség:
- Budapesttől 45 km-re található Gomba. A 4-es főútról kell lekanyarodni Monornál. Egy nagyon csendes kis falucska ez, egy kis horgásztóval. Maga a tó a falu szélén található erdővel körülvett csendes kis övezetben.
- Pest megye keleti részén, a Gödöllői-dombságban fekvő település. Budapest 50 km, Monor 9 km, Üllő 17 km, Tápióbicske 16,5 km, Káva 6,5 km, Pánd 10 km távolságra található.
A település története:
- A település és környéke már ősidők óta lakott hely. Közelében, a Várhegyen tárták fel a bronzkori Pogányvár maradványait, de találtak itt római korból származó emlékeket is.
- Gomba nevét az oklevelekben 1337-ben említik először. Nevét Gomba, Gombad, Gombal neveken írták.
- Első ismert birtokosa a Gombai család, s Gombai László volt.
- 1408-ban Zsigmond király hűtlenség miatt elvette a Gombai családtól és Szentiványi Tamásnak, valamint Maróthi János macsói bánnak adományozta. 1458-ban Mátyás király előző birtokosa, Bothos György magtalan halála miatt Rozgonyi Sebestyén főlovászmesternek adta, később a Kerekegyházi család birtoka lett, majd a Dávidházi család tagjai kapták zálogba, azután Nagylucsai Orbán püspök kért rá adománylevelet.
- Az 1500-as évek közepén Gomba is török uralom alá került. 1565-ben Miksa magyar király király új adományként jutalmul adta a falut Gombai Györgynek és Margit nevű lányának. 1612-ben Hubai Ferencé volt, aki Fáy István özvegyének zálogosította el.
- 1705-ben, a Rákóczi-szabadságharc idején a falu mellett azóta Harcvölgynek nevezett területen egy ütközet zajlott le, és a település is pusztává lett, azonban hamarosan újranépesült. 1728 évi összeíráskor már 144 lakosa volt.
- Az 1700-as és az 1800-as években birtokosa volt a Thay-, Szemere-, és a Patay család is.
A település nevezetességei:
- Református templom – 1776-ban épült, barokk stílusban
- Perczel-kúria – Katona József itt írta a Bánk bán néhány részletét
- Bárczay-kastély – a barokk stílusú épületet a 18. században építtette a Fáy család. Később Bárczay András vásárolta meg, átalakította. 1773-ban emeletet építtetett rá. A kastély az 1800-as évek közepén a Szemere családé lett. Az Agromobil Mezőgazdasági Szolgáltató Szövetkezet és a Fáy András Mezőgazdasági Szövetkezet épülete.
- Patay-kastély - A XVII. század végén építtették a Bárczayak, majd a Patay család birtokába került. Itt élt Patay József, a reformkori ellenzék egyik vezetője, az Országos Honvédelmi Bizottmány tagja. Később művelődési ház, majd könyvtár működött benne. Jelenleg üresen, elhanyagoltan áll.